Turistika

Tatranská Lomnica
Je nejvýchodnějším a nejkrásnějším turistickým centrem města Vysoké Tatry. Nachází se 6,7 kilometru východně od Starého Smokovce na úpatí Lomnického štítu. Se svými parky vytváří neobyčejně příjemné a komorní prostředí.
Štrbské pleso
Štrbské pleso se nachází v nadmořské výšce 1346 m a pyšně se řadí mezi nejznámější a nejnavštěvovanější plesa ve Vysokých Tatrách.
Skalnaté pleso
Pod jižními srázy Lomnického štítu, ve výšce 1751 m ve  Skalnaté dolině, se rozprostírá jezero – Skalnaté pleso, dříve nazývané Lomnické pleso. Je tak krásně, že usedáme na břeh plesa a kocháme se výhledy na horské velikány a pozorujeme krásnou
Belianská jeskyně
Belianská jeskyně byla známa zlatokopům už v první polovině 18. století. Nachází se ve východní časti TANAPu, Belianských Tatrách.
Lanová dráha
Pozemní lanová dráha ze Starého Smokovce na Hrebienok.
Slavkovský štít
Turisty vyhledávaný vyhlídkový štít se širokým, rozložitým vrcholem. Kdysi oblíbené místo myslivců číhajících na kamzíky.
Lomnický štít a sedlo
Vydejte se s rodinou na výlet na druhý nejvyšší štít Vysokých Tater – Lomnický štít (2634 m n.m) . Pokud byste chtěli spojit výlet lanovkou s krátkou procházkou, ve vysokohorském terénu, určitě navštivte Lomnické sedlo (2190 m n.m.)
Pieniny – rafting a pltě
Dunajec, řeka, která odvádí vodu ze slovenského území do Baltského moře. Splavte ji spolu s goralskou muzikou.